Bezdomni idą na Jasną Górę

Założony przez:

kwota zebrana:

cel: 13000

wsparło: 48

0 dni do końca

 • O projekcie
 • Aktualności
 • Wspierający
 • Patronat

Wybierz jedno z podziękowań!

Wstęp

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego powstała w 2010 r, aby wspierać wieloletnią charytatywną działalność braci kapucynów na rzecz osób bezdomnych i najuboższych. Jej fundatorem jest Radosław Pazura.

W centrum swoich działań stawiamy troskę o drugiego człowieka, szczególnie wykluczonego społecznie. Pasjonuje nas szukanie dobra, które jest głęboko ukryte w osobach bezdomnych, chcemy je ponownie odkryć, pomóc pielęgnować, aby mogło w nich wzrastać. Bezdomni poprzez swoje życiowe doświadczenia są dla nas nieprzeciętni i oryginalni, zadziwiają swym pięknem, którego nie widać gołym okiem, a które zamierzamy wydobyć na światło dzienne. Pragniemy być głosem ludzi bezdomnych i wszystkich tych, którzy nie mają odwagi walczyć o swoje prawa do godnego życia i równe szanse rozwoju. W naszych działaniach odnosimy się do wiary i duchowości człowieka potrzebującego. Budowanie relacji sprzyjającej niesieniu pomocy opieramy przede wszystkim na dialogu.

Naszym wspólnym priorytetem jest obecnie budowa Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika, gdzie osobom wykluczonym pomagać będziemy kompleksowo i w godnych warunkach. Ku naszej wielkiej radości, jesteśmy już na końcu prac. 5 sierpnia br. odbędzie się uroczyste otwarcie nowego Domu. Jego sercem będzie jadłodajnia, w której, tak jak dotychczas w starej oprócz wydawania zupy, kontynuować będziemy spotkania aktywizujące i modlitewne dla osób bezdomnych. Każdego tygodnia organizujemy: środowe spotkania z kulturą, czwartkowe spotkania modlitewne wspólnoty „Schody do nieba” i piątkowe spotkania Manufaktury Miodowa, podczas których  nasi podopieczni zajmują się rękodziełem. Wszystko po to, aby dać wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują.

Inspirujemy, budujemy wspólnotę, a tym którzy są na to gotowi, pomagamy wyjść z kryzysu bezdomności.

Opis projektu

O PROJEKCIE

 

Już po raz 5 z grupą bezdomnych i wolontariuszy ruszamy w drogę na Jasną Górę. Nasi podopieczni pielgrzymują w jednej z grup XXVII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych, podczas której angażują się w pomoc osobom chorym. Jest to dla nich ogromne przeżycie, które daje im później motywację do podjęcia walki o własne życie. Jest to też szczególny czas, kiedy przynależą do wspólnoty, czują się potrzebni i wartościowi.

Każdego roku zbiera się 25-30 osobowa grupa podopiecznych fundacji, którzy są zdeterminowani, aby wyruszyć w drogę. Przez cały lipiec trwają przygotowania do wyjścia. Spotykamy się, kompletujemy ekwipunek dla pielgrzymów. Zbieramy także środki finansowe na ten cel. Aby od strony duchowej dobrze przygotować się do pielgrzymki, na początku sierpnia organizujemy kilkudniowe spotkania rekolekcyjne. Zbieramy również grupę wolontariuszy, którzy będą szli razem z naszymi podopiecznymi i będą wspierali ich na szlaku. Zajmą się oni przygotowywaniem posiłków, prowadzeniem samochodu i czuwaniem nad grupą.

Każdego bezdomnego pielgrzyma wyposażamy w niezbędne na pielgrzymkę rzeczy: ubrania wybrane dla konkretnej osoby, plecak, namiot, śpiwór, latarkę, naczynia do posiłków oraz środki higieniczne i opatrunkowe. Jest to dla nas duże i kosztowne przedsięwzięcie dlatego prosimy Cię o wsparcie!

Swoją wdzięczność bezdomni okażą, niosąc na Jasną Górę Twoje intencje modlitewne. które można przesyłać na adres mailowy: biuro@fundacja-kapucynska.org .

Oprócz zbiórki finanoswej, organizujemy zbiórkę rzeczową, aby skompletować ekwipunek.

 

Cel

Podaruj bezdomnym pielgrzymom udział w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych do Matki Bożej.

 

Zapraszamy do wsparcie dla 25 osób bezdomnym i 10 wolontariuszy.

Koszty, które musimy pokryć, aby wyruszyć w drogę:

- wpisowe - 150 zł za osobę

- powrót autokarem do Warszawy - 55 zł za osobę

- ubezpieczenie dla całej grupy pielgrzymów - 1200 zł

- zakup 20 namiotów – 3999,80 zł (część namiotów mamy z poprzednich lat)

- opłata za skorzystanie z serwisu (4.5% procent od uzbieranych środków)

Razem: 13 000 zł

Jeżeli uda nam się zebrać kwotę wyższą niż zakładana, pieniądze przeznaczymy na zakup brakującego ekwipunku pielgrzymkowego, tj.: butów, śpiworów, środków higienicznych itp.

 

Autor

Karolina Lewczuk

Pracownik fundacji, koordynator ds. projektów. Człowiek z sercem na dłoni. Spokojna, pracowita, serdeczna, całkowicie oddana sprawie pomocy najbardziej jej potrzebującym, ludziom marginalizowanym i niechcianym.

 

Edyta Foryś

Pracownik fundacji, koordynator ds. komunikacji

Energia i kreatywność. Fotograf, fotoedytor, artysta plastyk. Reprezentuje fundację w mediach. Zmieniła sporo zawodów i miejsc w swoim życiu, aby dojść do wniosku, że praca dla najuboższych daje jej największe spełnienie. Jest motywacją do działania, do zdobywania kolejnych umiejętności i pokonywania wszelkich ograniczeń.

Ten projekt nie ma obecnie żadnych aktualności

Anna Ciupa

2018-07-10
 • Warszawa

Katarzyna Jabłońska

2018-07-15
 • Lublin

Bożena Kozubal

2018-07-16
 • Tarnobrzeg

Dorota Terlikowska

2018-07-18
 • Warszawa

Dagmara Duda

2018-07-20
 • Kościelna Wieś

Michał R

2018-07-24
 • M

Tomasz S

2018-07-25
 • Siedce

Kamila Sztal

2018-07-27
 • Jakubowice Konińskie

Piotr Lenard

2018-07-29
 • Gorlice

RAFAŁ ŚWIDERSKI

2018-07-30
 • WARSZAWA

Monika Tomaszewska

2018-08-13
 • Warszawa

Maciej Jabłoński

2018-08-02
 • lublin

Adam Jagodziński

2018-08-06
 • Warszawa
35 anonimowych wspieraczy

Ten projekt nie ma obecnie żadnego patronatu.
Zostań jego pierwszym patronem!

Podziękowania

Wybieram

25 zł lub więcej

Podziękowanie e-mailem

Z wdzięczności za wsparcie prześlemy Ci e-mailowe podziękowanie.

Realizacja do: 2018-07

Wybieram

50 zł lub więcej

Podziękowanie e-mailem i na Facebook'u

Za wsparcie naszych pielgrzymów wyślemy do Ciebie podziękowanie e-mailem oraz podziękujemy Ci na Facebook'u Fundacji.

Realizacja do: 2018-07

Wybieram

100 zł lub więcej

Podziękowanie od osoby bezdomnej

Wyślemy Ci 3 podziękowania:- listowne od osoby bezdomnej wraz z różańcem i mydełkiem Nadzieja - e-mail z podziękowaniem - podziekowanie na Facebook'u Fundacji

Realizacja do: 2018-07

Wybieram

200 zł lub więcej

prezent od osoby bezdomnej

Podarujemy Ci: 3 podziękowania: - listowne od os. bezdomnej - e-mailowe - podziekowanie na FB - robiony przez osobę bezdomną różaniec - dekoracyjny wypalany krążek brzozowy ( z twoim tekstem/wzorem)  - miodowe mydełko Nadzieja.

Realizacja do: 2018-07

Wybieram

500 zł lub więcej

Duży prezent od osoby bezdomnej

Podarujemy Ci: 3 podziękowania: - listowne od os. bezdomnej - e-mailowe- podziekowanie na FB - robiony przez osobę bezdomną różaniec - duży wypalany krążek brzozowy - miodowe mydełko Nadzieja - słoik miodu - mszę w Twojej intencji

Realizacja do: 2018-07

Nagroda limitowana 2 z 5

Wybieram

1000 zł lub więcej

Prezent od osoby bezdomnej z niewidzialną książką

3 podziękowania - różaniec bezdomnych - duży wypalany krążek brzozowy (z twoim tekstem) - mydełko Nadzieja - słoik miodu - mszę w Twojej intencji - książkę "Niewidzialni", jedyną na św. niewidzialną książkę, napisaną przez naszych bezdomnych

Realizacja do: 2018-07

Nagroda limitowana 0 z 2

;