Czym są zbiórki charytatywne online oraz w jaki sposób się do nich przyłączyć

Redakcja

19 stycznia, 2024
Darowizny online to najszybciej rozwijający się segment sektora charytatywnego. Rosnąca popularność mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych i aplikacji umożliwiła organizacjom charytatywnym dotarcie do nowych darczyńców i ułatwiła im dokonywanie wpłat. Platformy internetowe ułatwiły osobom fizycznym przekazywanie darowizn na cele charytatywne za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych. Darowizny charytatywne online, znane również jako darowizny internetowe, to darowizny na rzecz organizacji charytatywnych lub osób potrzebujących przekazywane online, na przykład za pośrednictwem kampanii w mediach społecznościowych, stron crowdfundingowych lub internetowych stron charytatywnych. Darowizny online są przekazywane przez osoby prywatne z ich własnego domu i mogą być dokonywane na dowolnym urządzeniu, w tym na komputerze, telefonie komórkowym lub tablecie.

Jak działają darowizny charytatywne online?

Najpowszechniejszym sposobem przekazywania darowizn online jest kliknięcie przycisku „donate” lub „give”, który pojawia się na stronie internetowej organizacji charytatywnej. Przycisk ten przekieruje Cię na bezpieczną stronę płatności, gdzie wprowadzisz dane swojej karty kredytowej lub debetowej i dokonasz płatności. Innym najczęstszym sposobem przekazywania darowizn online jest platforma crowdfundingowa. Na tych stronach znajdują się zbiory projektów i kampanii, których celem jest zebranie pieniędzy na cele indywidualne, charytatywne lub społeczne. Możesz przekazać darowiznę na kampanię crowdfundingową na stronie za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Jeśli przekazujesz darowiznę na kampanię crowdfundingową organizacji charytatywnej, na stronie kampanii zazwyczaj znajdują się instrukcje dotyczące sposobu przekazywania darowizny. Jeśli wpłacasz pieniądze na kampanię w serwisie crowdfundingowym, zostaniesz przekierowany na stronę kampanii, gdzie możesz wprowadzić informacje dotyczące płatności. Po wprowadzeniu danych dotyczących płatności, zostaniesz przekierowany na stronę potwierdzenia, gdzie będziesz mógł zobaczyć kwotę, którą przekazałeś. Istnieje wiele różnych platform internetowych, za pośrednictwem których możesz przekazać darowiznę, w tym platformy mediów społecznościowych, strony crowdfundingowe i strony internetowe organizacji charytatywnych. Wybór najlepszej dla ciebie będzie zależał od rodzaju organizacji charytatywnej, którą chcesz wesprzeć, kwoty, którą chcesz przekazać, oraz twoich preferencji dotyczących płatności.
  • Platformy mediów społecznościowych – Platformy mediów społecznościowych są doskonałym miejscem do rozpoczęcia, jeśli chcesz przekazać darowiznę na cele charytatywne, ale nie wiesz, od czego zacząć. Możesz przekazać darowiznę na cele na platformach mediów społecznościowych bezpośrednio przez aplikację lub stronę internetową. Możesz również udostępniać posty dotyczące kampanii lub sprawy, którą się pasjonujesz, aby zachęcić swoich przyjaciół i zwolenników do przekazania darowizny.
  • Serwisy crowdfundingowe – Jeśli chcesz przekazać jednorazową darowiznę na konkretną sprawę, ale nie chcesz zobowiązywać się do regularnych wpłat, platformy crowdfundingowe są świetnym rozwiązaniem. Są one gospodarzami zbiorów kampanii i projektów, których celem jest zebranie pieniędzy dla osoby, organizacji charytatywnej lub sprawy społecznej. Kiedy wpłacasz pieniądze, platforma pobiera niewielką prowizję, więc warto najpierw zrobić rozeznanie, aby upewnić się, że wpłacasz pieniądze na renomowaną kampanię.
  • Strony internetowe organizacji charytatywnych – Jeśli chcesz regularnie, np. co miesiąc, wpłacać datki na konkretną organizację charytatywną, możesz zarejestrować się na jej stronie internetowej. Niektóre organizacje charytatywne umożliwiają przekazanie jednorazowej darowizny, ale większość z nich zachęca do zapisania się na regularną darowiznę.

Polecane: