Tak bardzo kocham moją córkę i chcę jej pomóc, ale już nie mam siły!

Założony przez:

kwota zebrana:

cel: 6480

wsparło: 28

0 dni do końca

  • O projekcie
  • Aktualności
  • Wspierający
  • Patronat

Wstęp

Pani Krystyna wraz z rodziną jest podopieczną Parafialnego Zespołu Caritas parafii w Czerwieńsku. Jesteśmy pełni podziwu dla Pani Krystyny, która opiekuje się niepełnosprawną córką, chorą od urodzenia na czterokończynowe porażenie mózgowe. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę, której celem jest zebranie środków na wynajęcie opiekunki dla Karoliny. Chcielibyśmy odciążyć Panią Krystynę.

Opis projektu

W 2002 roku zmarł mąż Pani Krystyny, mając zaledwie 45 lat, osierocając pięcioro dzieci (Monika 23 lata, Ania 21, Krystian 19, Karolina 14, Mateusz 11). Najstarsza córka była już wtedy mężatką. Dwoje dzieci jest niepełnosprawnych. Krystian ma obustronną głuchotę i upośledzenie umysłowe. Pani Krystyna woziła syna do szkoły w Żarach do czasu, aż syn skończył 24 lata. W tym czasie chorą córką opiekowała się mama Pani Krystyny. Córka Karolina wymaga całodobowej opieki, ponieważ ma dziecięce porażenie czterokończynowe. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma też epilepsję. Córka jest całkowicie zależna od matki. W 2004 roku córka Ania wyszła za mąż zakładając swoją rodzinę.  Ania jest dzsiaj wolontariuszką PZC.

Co roku Pani Krystyna jeździła z dwójką niepełnosprawnych dzieci na turnusy rehabilitacyjne (do Dziwnówka lub Gościmia). W 2011 roku Pani Krystyna zachorowała na nowotwór złośliwy. Pani Krystyna miała operację, naświetlania, tabletki zapobiegawcze brała przez 6 lat. Na kontrole onkologiczne musiała się stawiać co trzy miesiące, później co pół roku, w tej chwili raz na rok. Ponadto Pani Krystyna ma kamienie na nerkach, jest pod kontrolą urologa i jeździ na niezbędne wizyty lekarskie co pół roku. W 2014 roku Pani Krystyna dostała arytmii serca, przebywała w szpitalu, robiono jej ablacje RF. Na wizyty kardiologiczne musi się stawiać raz w roku. Ponadto ma problemy z kręgosłupem, bolą ją ręce, nogi od dźwigania córki z wózka na łóżko. Pania Krystyna z córką Karoliną

Mieszkanie Pani Krystyny wymaga generalnego remontu. W domu są progi, które koniecznie trzeba zlikwidować, żeby można było bez przeszkód poruszać się wózkiem inwalidzkim. Dzięki przeprowadzonej akcji świątecznej zgłosiła się do nas organizacja (Stowarzyszenie Charytatywne Czyńmy Dobro), która częściowo chce sfinansować remont mieszkania. Obecnie poszukujemy ekipy remontowej, która ten remont wykona.

Cel

Pani Krystyna otrzymuje najniższą emeryturę ze względu opieki nad córką, syn rentę socjalną i córka rentę rodzinną i część socjalnej. Wystarcza jej na codzienne opłaty i leki dla córki.

Pani Krystyna od 32 lat nie przespała całej nocy, nie ma siły sama już zajmować się córką. Pomagają jej syn i starsze córki, ale mają już swoje rodziny i nie mogą codziennie opiekować się niepełnosprawną siostrą.

Pani Krystyna prosi o pomoc opiekunki, która zajęłaby się Karoliną chociaż przez trzy godziny dziennie i odciążyła schorowaną matkę. Godzina pracy opiekunki to 30 zł. Dzięki akcji świątecznej udało nam się zebrać kwotę, kóra wystarczy zaledwie na 58 godzin (tj. 19 dni). Chcielibyśmy uzbierać 6 480 zł, czyli kwotę, która wystarczy na półroczną pomoc opiekunki, trzy razy w tygodniu przez trzy godziny.

Ten projekt nie ma obecnie żadnych aktualności

Marek Kidoń

2019-03-28

Aneta Śliwińska

2019-03-29

Natalia Zawada

2019-03-29

Monika Mikołajczyk

2019-03-29

Paweł Karpowicz

2019-03-29

Beata Spiewak

2019-03-30

Dorota Kotkiewicz

2019-03-30

Marzena Serednicka

2019-03-31

Małgorzata Kozłowska

2019-03-31

Marzena Weber

2019-03-31

Iwona Wronkowska

2019-04-02

Joanna Gruca

2019-04-03

Paweł Kubański

2019-04-05

Danuta Biernacka

2019-04-24

Agnieszka Pietak

2019-04-28

JACEK TUZ

2019-12-19
12 anonimowych wspieraczy

Ten projekt nie ma obecnie żadnego patronatu.
Zostań jego pierwszym patronem!

Autor

Parafialny Zespół Caritas w Czerwieńsku stanowi grupę 16 wolontariuszy, którzy swoją troską obejmują ponad 45 osób chorych, osoby samotne pozostające w domach w trudnej sytuacji życiowej, rodziny wielodzietne. Możemy się pochwalić, że jako jedyna Parafia w diecezji mamy swoją parafialną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych podopiecznych (łóżka, chodziki, materace przeciwodleżynowe itp.). Obecnie remontujemy nasze centrum wolontariatu. Marzymy, aby to miejsce stało się centrum pomocy mieszkańcom naszej Parafii. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu uruchomimy poradnię psychologiczną i doradztwa finansowego dla osób zadłużonych, bo i z takimi problemami zgłaszają się do nas ludzie.

Zapraszamy Was do włączenia się w nasze działania poprzez ofiarowanie swojego czasu, podzielenie się radą czy wsparcie nas środkami finansowymi niezbędnymi do realizacji naszych działań. Warto nas wesprzeć, ponieważ mamy przeogromną chęć niesienia pomocy ludziom, którzy na co dzień zmagają się z przeciwnościami losu. Poza tym jesteśmy jedyną grupą osób, które charytatywnie pomagają potrzebującym w naszej okolicy. Zapraszamy Was do grona naszych darczyńców, abyście mogli poznać, jakim wspaniałym uczuciem jest dzielenie się z innymi!

;