Pomóż im wzbić się do góry

Założony przez:

kwota zebrana:

cel: 18000

wsparło: 1

0 dni do końca

  • O projekcie
  • Aktualności
  • Wspierający
  • Patronat

Wybierz jedno z podziękowań!

Wstęp

Zawsze nie w porę. Zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Z kopniakiem w drzwi i w butach do środka. Kiedy już zrobi swoje wychodząc nie zostawi nawet krótkiego listu, jak poradzić sobie po jej wyjściu.

Mówi się, że czas leczy rany, ale to kompletna nieprawda. Co najwyżej głęboka rana może się jedynie zabliźnić, a jeśli nie będzie należycie pielęgnowana, to w trudnym momencie na nowo się otworzy i da mocno o sobie znać.

Kiedy maluch traci bliską osobę nic już nie jest takie, jak wcześniej, a normalność w jakiej żył jest trudna do odbudowania. Często dramatycznie zmienia się sytuacja materialna dziecka. Prawie zawsze pojawiają się trudności z nauką. Pojawia się także ogromna wyrwa w psychice dziecka. Dziecko spotyka się ze społecznym wykluczeniem, którego najczęściej i najdotkliwiej zarazem doświadcza w gronie rówieśników. Najtrudniejsze jest jednak to, że obok niego nie ma już tego, który do tej pory był jego osobistym „suflerem” na scenie życia.

Opis projektu

To, że dziecko traci jednego ze swoich opiekunów wcale nie oznacza, że musi stracić także marzenia i cele, które do tej pory realizowali wspólnie z mamą lub tatą. Choć jest od tej pory trudniej, to nie znaczy, że nie można iść do przodu, rozwijać talentów i umiejętności, radzić sobie z trudnościami.

Motylowa Akademia pomaga dziecku iść dalej pomomo straty jednego z rodziców. Pomaga rozwijać pasje i umiejętności w nim ukryte. Odkrywa w nim potencjał i wyznacza indywidualną ścieżkę rozwoju. Nasi podopieczni tańczą, malują, śpiewają. Wielu z nich odnosi prawdziwe sukcesy.

Nazwę Motylowej Akademii dały same dzieci. Porównują się do GĄSIENICY MOTYLA, która choć samodzielna, to jednak nie jest w stanie samodzielnie wzbić się do góry. Musi stać się wpier MOTYLEM.

W Akademi każde z dzieci otrzymuje w trakcie semestru szkolnego konkretną pomoc. Otrzymuje regularny udział w indywidualnych zajęciach oraz pomoc i obecność osobistego tutora. Akademia biegnie równolegle do roku szkolnego. Akademia, jak co roku, rusza zawsze z rozpoczęciem roku szkolnego i jest podzielona na dwa semestry.

Każde z dzieci potrzebuje konkretnych warunków, w których będzie mogło się rozwijać. Warunków, w których stanie się dorosłym MOTYLEM i będzie mogło samodzielnie wzbić się do góry.

Jesteśmy też chrześcijanami i doskonale rozumiemy, jak ważną rolą w Kościele jest pomoc i opieka nad osieroconym. Świetnie wyraził to Jakub Apostoł w swoim liście zachęcając wszystkich do działania:

„Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata” (Jk 1, 27).

Tworzącym to dzieło może być każdy z Was!Oprócz wyjątkowych podziękowań przygotowanych przez naszych podopiecznych każdego miesiąca w trzeci czwartek odprawiamy Mszę Świętą w intencji wszystkich darczyńców i dobrodziejów Motylowej Akademii.

 

 

Cel

Indywidualna ścieżka rozwoju

O tym jednak co daje udział w Akademii najlepiej opowiedzą sami podopieczni.

"Taniec przez innych może być odbierany jako pasja lub zainteresowanie, jednak dla mnie taniec to nie tylko pasja ale też pewien sposób wyrażenia samej siebie. Trenuję styl hip hop i hause. Od młodszych lat podobał mi się hip hop. Jest to styl, w którym czuję się najlepiej, jednakże hause jest dla mnie "czymś" nowym. Poprzez taniec odkrywam małą część siebie, której zanim podjęłam decyzję aby zacząć spełniać moje małe marzenie nie znałam. Taniec z pewnością dodaje mi odwagi i pewności siebie. Tańcząc mogę całkiem oddać się muzyce i spełniać moje marzenie. W skrócie, uwielbiam tańczyć. Taniec jest właśnie tym "czymś" co sprawia, że jestem szczęśliwa. Za każdym razem kiedy wychodzę z treningu jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, ponieważ właśnie skończyłam półtorej godzinną "rzecz", o której tak bardzo marzyłam".

W tej chwili potrzebujemy Waszego wsparcia w sfinansowaniu pierwszego semestru dla deziesięciorga dzieci. Semestr rozpocznie się już we wrześniu i jego rozpoczęcie w dużej mierze zależy od zebranych środków.

Potrzebujemy 18000 złotych, aby pomóc w pierwszym semestrze utrzymać się tym dzieciom na indywidualnej ścieżce rozwoju.

Dołącz do twórców Akademii! Wybierz podziękowanie i wesprzyj ich rozwój!

Autor

Adam, Marek i cały zespół.

Adam jest teologiem katolickim i w tej chwili przygotowuje się do Sakramentu święceń diakonatu. Marek to katolicki ksiądz, który przez 10 lat był dyrektorem Caritas w swojej diecezji. Oboje są pasjonatami Kościoła i uwielbiają pomagać. W centrum ich pasji stoją chorzy oraz dobro dzieciaków po stracie.

Wspiera ich cały zespół ludzi, bez których wszystko to byłoby trudniejsze.

Ten projekt nie ma obecnie żadnych aktualności

1 anonimowych wspieraczy
;