Zapraszamy Was do "Allages" w waszym środowisku.
Zapraszamy Was do wyjścia "ku lepszemu". Postawcie nogę na pustyni,
a zobaczycie co się będzie działo.

Będziemy szli razem z Wami i będziemy Wam w tej drodze pomagać..

W centrum Kościoła stoi ”CZŁOWIEK”. To na człowieku skupia się jego działalność.

Wszystko co, robimy w Kościele powinno skupiać się właśnie na nim. Zwłaszcza na tym słabszym od nas i mniej samodzielnym. W taki właśnie sposób najpełniej oddasz cześć swojemu Bogu. Wiara w Boga powinna Cię doprowadzić do potrzebującego człowieka, a człowiek o którego będziesz się troszczyć przybliży Cię do samego Boga. W innym razie, robiąc coś dla samej roboty, urobisz się po same łokcie, a efekt szybko przeminie.

Człowiek jest zadany Kościołowi, a my jako ludzie tego Kościoła chcemy temu człowiekowi pomóc.

W Kościele pomaga się na wiele sposobów. My przygotowaliśmy do tego platformę ALLAGES. Dzięki niej opowiecie o tym co robicie dla Kościoła. Czym zajmujecie się na co dzień. Z jakimi radościami i trudami wiąże się Wasza praca. Zaproście też do udziału w Waszej pracy innych i nie bójcie się poprosić ich o pomoc. Pamiętajcie, aby po wszystkim każdemu kto się przyłączy podziękować.

Powstanie tej platformy zainspirowała największa ze zmian w życiu całego Narodu Wybranego. To jego wyjście z Egiptu w poszukiwaniu lepszego miejsca na mieszkanie. I choć zdecydowali się na ten krok i postawili nogę na pustyni, to do celu była jeszcze długa i nie łatwa droga. Pomimo to szli naprzód, ponieważ znali obietnicę.

Nasz team

Adam

Katolicki teolog. Tata Julki i Kuby. Mąż jednej żony Asi. Od zawsze wrażliwy na potrzeby innych ludzi. W centrum jego pasji do pomagania stoją ludzie chorzy. Zwłaszcza ci, którym współczesna medycyna nie jest w stanie już pomóc. Zainicjował hospicjum domowe w swoim rodzinnym mieście, prowadzi też Fundację Hospicyjną. Lubi dobre, proste i skuteczne rozwiązania. Doradza organizacjom, jak przygotowywać skuteczne kampanie. W chwili obecnej przygotowuje się do sakramentu święceń diakonatu stałego. Ciągle też chce pomagać innym.

Rafał

Jest katolickim księdzem. Jest także doktorem historii kościoła, ale najwięcej radości i satysfakcji sprawia mu praca duszpasterska. Jest dobrym organizatorem wydarzeń. Poukładany i systematyczny. „Człowiek z brewiarzem i kalendarzem”. Ma w sobie szczególną wrażliwość na duchowy rozwój wspólnot, które mu się powierza. Zawsze tez znajdzie dla drugiego czas. Szuka sposobu do działania, a nie powodu dla którego by czegoś nie zrobić.

Marek

Ksiądz katolicki. To jedna z tych osób, na którą potrzebujący po prostu wpadają. Sam zaś nie potrafi wysiedzieć w jednym miejscu. Wulkan energii. Często się śmiejemy, że ochrzcili go we wrzątku i już mu tak zostało. Szybko i skutecznie rozwiązuje sprawy trudne. Potrzeby innych ludzi dotykają go głęboko. Często mówi też o potrzebujących, których spotkał w życiu. Przez 10 lat był dyrektorem Caritas naszej diecezji.

Asia

Najcierpliwsza z nas. Kiedy się ma już wszystkiego dość, to warto posłuchać właśnie Jej. Ma swoiste podejście do spraw trudnych i potrafi na nie spojrzeć innym niż naszym wzrokiem (mam na myśli panów). Jej wrażliwość na krzywdę innych wykracza poza standardy. Czasami dowiadujemy się po fakcie, że pomogła komuś z „tajniaka” nic nam wcześniej o tym nie mówiąc. Jest też naszym ministrem finansów. Dba o papierki i księgowość.

Masz pomysł na siebie?

Zostań częścią naszego zespołu