Praca na rzecz rozwoju swojego lokalnego Kościoła – jak się zaangażować?

Redakcja

18 stycznia, 2024

Podczas gdy wiele kościołów kwitnie, zaangażowanie w kościele staje się coraz większym wyzwaniem. Ludzie mają mniej wolnego czasu, a ich uwaga jest podzielona przez media społecznościowe i inne platformy cyfrowe. Nie wystarczy już tylko zapraszać ludzi do udziału w nabożeństwach czy wydarzeniach – trzeba ich zainspirować do dołączenia do społeczności kościelnej i zainwestowania w nią. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie socjologii czy marketingu, aby zaangażować się w życie swojego kościoła. Potrzebujesz jedynie odrobiny odwagi i chęci oddania czegoś małego (swojego czasu) dla czegoś wielkiego (życia twojego kościoła). Nagrody są tego warte – inwestowanie w życie twojego kościoła nie tylko pomoże ci nawiązać kontakt, ale także przyniesie pokój, radość, miłość i nadzieję do twojego własnego życia w zamian.

Dołącz do swojej parafii

Miej otwarty umysł – możesz być zaskoczony, że w życiu twojego kościoła jest miejsce dla ciebie. Zanim się zaangażujesz, porozmawiaj ze starszym lub inną osobą, która może cię poprowadzić. Upewnij się, że jesteś w pełni poinformowany o dostępnych możliwościach i o tym, czego się od ciebie oczekuje. Lider kościoła lub mentor może pomóc ci w tym procesie. Pamiętaj również, że niektóre wspólnoty mają formalne programy członkostwa lub mentoringu. Jeśli jesteś częścią jednej z takich wspólnot, możesz zyskać przewagę uczestnicząc w tym procesie.

Idź do kościoła i poznaj ludzi

Najlepszym sposobem na poznanie ludzi w twoim kościele jest chodzenie z nimi do kościoła. Możesz poznać ludzi, uczęszczając do małych grup, dołączając do zespołu usługowego, pomagając w służbie dla dzieci lub w służbie dla małych grup. Możesz też pójść z kimś na kawę, na spacer lub znaleźć inne sposoby, aby połączyć się z ludźmi osobiście – tak, abyś mógł zobaczyć ich temperament, pasję i zainteresowania. Poznając ludzi w swoim kościele, zbudujesz przyjaźnie i połączenia, które pomogą ci poczuć się bardziej zaangażowanym w życie kościoła. Będziesz miał również okazję pomóc innym w nawiązaniu kontaktu ze społecznością kościelną, co sprawi, że poczujesz się dobrze ze swoją decyzją o większym zaangażowaniu.

Ustal swoją intencję

Zanim zaangażujesz się w życie swojego kościoła, zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz się bardziej zaangażować. Jaka jest twoja intencja? Czy dlatego, że chcesz poczuć się jak u siebie? Czy dlatego, że chcesz być częścią wpływu na życie innych? A może dlatego, że chcesz połączyć się z Bogiem poprzez służenie innym? Pamiętaj o swojej intencji podczas podejmowania decyzji – to pomoże Ci wiedzieć, czy to jest właściwe dopasowanie dla Ciebie.

Polecane: