Jak pomagać biednym? Co możesz dla nich zrobić i dlaczego to ma znaczenie

Redakcja

17 stycznia, 2024
Każdy chce pomagać biednym, ale nie zawsze łatwo jest wiedzieć, jak to zrobić. Istnieje wiele organizacji charytatywnych, które skupiają się na pomocy ludziom żyjącym w ubóstwie, ale które z nich są warte Twojego czasu, pieniędzy i energii? To może być trudne pytanie. Jest tak wiele opcji i chcesz mieć pewność, że twój czas, pieniądze i energia idą w kierunku wartościowej sprawy. W końcu nie chcesz żadnej organizacji charytatywnej – chcesz takiej, która jest uczciwa, godna zaufania i ma sprawdzone wyniki. Zebraliśmy tę listę pomocnych informacji, gdy zastanawiasz się, gdzie skierować swoją pomoc charytatywną. Te wskazówki pomogą Ci znaleźć odpowiednią organizację, aby Twoje pieniądze poszły jak najdalej w kierunku zakończenia ubóstwa w Twojej społeczności.

Zapytaj siebie: co jest twoim priorytetem?

Kiedy decydujesz o tym, jaką sprawę wspierać, ważne jest, aby być szczerym ze sobą na temat swoich priorytetów. Ludzie często mówią, że chcą przekazywać datki na zdrowie i edukację, ale kiedy zapytasz ich, na jakie organizacje przekazują datki, lista jest wypełniona nonprofitami, które skupiają się na środowisku. Zapytaj siebie, co jest dla Ciebie najważniejsze, a następnie wybierz sprawę z tym związaną. Jeśli pasjonujesz się daną sprawą, o wiele łatwiej będzie Ci utrzymać zaangażowanie w przekazywanie datków na ten cel przez dłuższy czas. Będziesz również bardziej skłonny do bycia poinformowanym o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie i będziesz wiedział, kto wykonuje w niej dobrą pracę.

Zbadaj organizację

Kiedy już zdecydujesz się na sprawę, którą chcesz wesprzeć, następnym krokiem jest zrobienie badań na temat organizacji działających w tej dziedzinie. Jest kilka ważnych rzeczy, których należy szukać podczas badania organizacji non-profit, a są nimi przejrzystość i skuteczność. Przejrzystość oznacza, że organizacja non-profit upublicznia szczegóły swojego działania. Powinieneś być w stanie dowiedzieć się szczegółów takich jak: ile pieniędzy wydają na koszty administracyjne, jak wydają pieniądze i jak mierzą swoje postępy. Skuteczność oznacza, że nonprofit ma udokumentowane osiągnięcia. Chcesz się upewnić, że grupa rzeczywiście robi to, co mówi, że robi. Powinna być w stanie pokazać, co zostało osiągnięte dzięki poprzednim darowiznom i co planuje zrobić z przyszłymi darowiznami.

Sprawdź przejrzystość i skuteczność organizacji charytatywnej

Jednym z najlepszych sposobów na określenie przejrzystości i skuteczności organizacji charytatywnej jest spojrzenie na jej rating Charity Navigator. Jest to niezależny system ratingowy, który ocenia organizacje charytatywne na podstawie ich kondycji finansowej, odpowiedzialności i przejrzystości. Możesz również wejść na stronę internetową organizacji i sprawdzić, czy ma ona opublikowane zaudytowane sprawozdanie finansowe. Jeśli tak, możesz sprawdzić, jak organizacja wydaje swoje pieniądze. Jeśli nie ma zbadanego sprawozdania finansowego, to powinna to być czerwona flaga, że organizacja ma coś do ukrycia. Możesz również sprawdzić formularz 990 IRS organizacji na Charity Navigator. Jest to dokument podatkowy, który organizacje non-profit muszą składać co roku i pokaże ci on dokładnie, jak organizacja wydaje swoje pieniądze.

Polecane: